Agilent 5800 ICP-OES je optický emisní spektrometr určený pro vytížené laboratoře, které chtějí znovuzískat ztracený čas. Díky svému „ekosystému“ vestavěných senzorů, pomocí inteligentních algoritmů a diagnostiky můžete identifikovat problémy dříve, než nastanou, maximalizovat dobu bezporuchovosti a minimalizovat počet vzorků, které je nutné přeměřovat.

Žádné jiné ICP-OES vám nedokáže poskytnout takovou úroveň vědění o vašich vzorcích i kondici přístroje. Agilent 5800 ICP-OES s geniálním ICP Expert softwarem Vám pomůže získávat správné výsledky na poprvé a vždy.

ICP-OES 5800 VDV

 • Umožňuje měření v axiálním i radiálním směru (VDV mód = vertikální dual view). Díky své konstrukci a inteligentnímu softwaru přináší ve srovnání s jinými přístroji přesné výsledky rychle a s minimální spotřebou argonu na reálně změřený vzorek (ne jen tabulkově).
 • Přináší chytré softwarové nástroje, které Vám poskytnou informace o Vašich vzorcích a umožní získat správné výsledky napoprvé.
 • Využívá diagnostické nástrojem pro automatické sledování dobré kondice ICP systému. Poskytuje tak doporučující upozornění pro údržbu systému sloužící pro minimalizaci provozních prostojů.
 • Možnost snížení provozních nákladů na plyny díky argonu s čistotou jen 99,99%.
 • Dvě dostupné konfigurace: Vertikální hořák s dual view a vertikální hořák jen s radiálním pozorováním.
 • Ze všech ICP-OES na trhu zabírá nejméně prostoru.

Agilent 5800 & 5900 ICP-OES jsou stvořeny pro rychlé analýzy i těch nejsložitějších vzorků, a to s nejnižší spotřebou argonu – nikoliv jen papírovou, ale na reálně změřený vzorek. Inovativní technologie s vertikálně umístěným hořákem ve všech nabízených variantách modelů 5800 & 5900 zajišťuje nekompromisní robustnost při měřeních s axiálním i radiálním pohledem. Promyšlený hardware a inteligentní software odstraňují potenciální chyby při vývoji metod a zajišťují tak stabilní, přesný a opakovatelný výkon spektrometru.

Nedávný online průzkum zjistil, že laboratoře měří v průměru 15 % vzorků více než jednou.

Jiná analýza dat servisních požadavků ukázala, že až 30% servisních požadavků mohlo být snadno vyřešeno uživateli přístroje. Jediné co k tomu potřebovali, byli správné informace a pokyny.

Proto Agilent přináší chytré nástroje, které zabraňují zbytečným prostojům a opakovaným analýzám vzorků.

ICP-OES Agilent 5800 a 5900 v sobě mají zabudovaný „ekosystém“ senzorů – jsou to výkonné procesory s inteligentními algoritmy a diagnostikou určené k automatizaci odstraňování problémů a jejich předcházení díky včasné údržbě a identifikaci problémů, které by mohly ovlivnit vaše výsledky.

Tyto diagnostické nástroje vždy pracují na pozadí, smýšlejí jako odborník na ICP a jsou schopné poskytovat doporučení a řešit problémy ještě předtím než nastanou. Tyto funkce tak snižují počet vzorků, které by bylo nutné přeměřit, a dovolují Vám důvěřovat získaným výsledkům.

IntelliQuant - získejte více informací o Vašich vzorcích

Softwarová funkce IntelliQuant poskytuje informace o prvcích ve Vašem vzorku a o tom, jak nejlépe změřit ty, které jsou předmětem Vašeho zájmu. Tato funkce:

 • Identifikujte až 70 prvků ve vzorku, poskytne periodickou tabulkou v podobě „teplotní mapy“ a ukázkou relativních koncentrací každého prvku.
 • Identifikujte spektrální interference a doporučí nejvhodnější vlnovou délku a systémem hodnocení hvězdičkami (viz obrázek vpravo dole)
 • Provede Vás výběrem nejlepší analytické vlnové délky pro Vaše vzorky.
 • Umožní vám zjistit chyby při přípravě vzorků, jako je nepřidání nebo přidání nesprávné kyseliny.
 • Označením odlehlých výsledků, můžete rychle najít výsledky, kterým je třeba věnovat vyšší pozornost.
 • Mít funkci IntelliQuant je jako mít k ruce zkušeného ICP uživatele.

Chytré sledování dobré kondice přístroje

Nedostatečná údržba ICP-OES může vést k nákladným neplánovaným prostojům nebo selhání analýzy, které způsobují zbytečné ztráty času i přeměřování vzorků. Na druhou stranu údržbou, která je příliš častá také ztrácíte čas a zvyšujete náklady na spotřební materiál.

Oba modely 5800 a 5900 mají senzory a čítače, které upozorní uživatele v případě potřeby údržby.

Počítadla monitorují počet změřených vzorků a lze je upravit tak, aby vyhovovaly typu vzorků, které obvykle měříte. Váš plán údržby je tak přizpůsobený k udržení maximálního výkonu přístroje.

Inteligentní softwarové nástroje pro sledování kondice systému vyřeší nejčastější důvody, ve kterých jinak uživatel volá servisní podporu, jako jsou např. přecpaný zmlžovač nebo problémy se „zapálením“ plazmatu. Upozorněním uživatele na potenciální problém a následným provedením procesem odstranění příčiny problému lze zabránit zbytečným nákladům i časovým prostojům spojených s voláním servisní podpory.

Dostupné varianty modelu 5800 & 5900 ICP-OES

5800 VDV - konfigurace s Vertikálním Dual View pozorováním disponuje vertikálně orientovaným hořákem s vysokým výkonem a v případě potřeby je možné jej upgradovat na konfiguraci SVDV. VDV v základu umožňuje měřit v módech

 • s axiálním pohledem
 • s radiálním pohledem
 • nejprve s axiální pohledem a pak s radiálním pohledem (dual view)

5800 RV – Radial View – tedy provedení s čistě radiálním pohledem. Je ideální pro laboratoře, které preferují velmi vysokou robustnost s čistě radiálním pohledem. Typická aplikace je analýza olejů (TRIBO) nebo FAME.

5900 SVDV - Synchronní Vertikální Dual View umožňuje měřit v módech

 • s axiálním pohledem
 • s radiálním pohledem
 • nejprve s axiální pohledem a pak s radiálním pohledem (dual view)
 • s axiálním i radiálním pohledem současně (synchronním dual view).

Záznam webinářů: 

webinář
 

Rychlý kontakt

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru