Agilent Technologies, jakožto historický lídr a průkopník v oblasti plynové chromatografie (dříve Hewlett Packard), dnes nabízí nejširší výběr systémových řešení pro plynovou chromatografii (GC) a plynovou chromatografii s hmotnostně spektrometrickou detekcí (GC/MS), a to ruku v ruce s propracovanou uživatelskou a aplikační podporou a širokou nabídkou spotřebního materiálu. Plynové chromatografy Agilent jsou standardně ovládány pomocí softwarových platforem OpenLAB CDS Chemstation, Workstation nebo EZChrom. Platformu OpenLAB CDS lze využít jako jeden funkční softwarový balíček pro ovládání plynových i kapalinových chromatografů. Pro ty, kteří jsou zvyklí na prostředí softwaru Clarity, je zde možnost ovládat plynové chromatografy Agilent pomocí tohoto softwaru od české společnosti DataApex.

Pro kompletní pokrytí potřeb Vaší laboratoře z hlediska analýz pomocí plynové chromatografie je v nabídce také celá řada příslušenství, jako např. dávkovací věže pro automatizaci kapalného nástřiku, autosamplery využívající techniky headspace, dávkovací ramena pro automatizaci nejen dávkování ale i úpravy vzorky (HS, SPME, pyrolýza …) a také například termální desorbéry. Zvolit lze i jednoúčelové analyzátory nakonfigurované a zoptimalizované výrobcem pro předem zvolené aplikace. S výběrem Vám velmi rádi pomůžeme.

Nenechte se ošálit levnými plynovými chromatografy, které se prezentují jako dobrá alternativa k plynovým chromatografům značky Agilent Technologies. Věřte, že originál je jen jeden. Již více než 45 let (1973 Agilent představil celosvětově první procesorem řízený plynových chromatograf), Vám Agilent Technologies garantujte velmi vysokou kvalitu, spolehlivost a jedinečnou opakovatelnost. Buďte opakovatelně jedineční a vsaďte na jistotu.

Koupí plynového chromatografu Agilent od HPST nezískáte jen špičkový stroj. Firma HPST disponuje širokým servisním oddělením pro oblast plynové chromatografie. Toto oddělení čítá 7 servisních techniků, kteří pravidelně absolvují školení pořádané výrobcem. Tito lidé jsou připraveni Vám pomoci v jakékoliv situaci (telefonické či e-mailové konzultace zdarma, rychlý nástup v případě nutnosti opravy). Firma HPST také nabízí odbornou aplikační podporu prostřednictvím vlastních zkušených aplikačních specialistů, kteří jsou schopni vyvinout či optimalizovat metody dle Vašich potřeb. Koupí plynového chromatografu Agilent Technologies tak získáte nejen spolehlivé přístroje a jistotu bezproblémových analýz, ale také i špičkové servisní služby.

Nejnovější řada plynových chromatografů Agilent

Nové plynové chromatografy Agilent 8860 a Agilent 8890 snoubí přednosti svých předchůdců (Agilent 7820A a Agilent 7890B) a revolučního přístroje Agilent Intuvo 9000. Tyto tři nejnovější plynové chromatografy využívají umělou inteligenci, moderní technologie a nové funkce, které významně zjednodušují obsluhu a údržbu a také zabraňují většině běžných problémů. Mezi tyto funkce patří:

1) Diagnostické testy spouštěné uživatelem (GC 8860, 8890, Intuvo): Uživatelské rozhraní obsahuje testy, které jsou spustitelné manuálně a slouží především pro kontrolu vybraných parametrů inletů a detektorů

2) Diagnostické testy spouštěné autonomně (GC 8890, Intuvo): Plynový chromatograf a jeho parametry mohou být také kontrolovány prostřednictvím testů, které jsou spouštěny autonomně, a to v určitých bodech analýzy.    

3) Nepřetržité monitorování vnitřního systému (GC 8860, 8890, Intuvo): Plynový chromatograf pravidelně monitoruje a reportuje parametry (napětí, tlak, teplota…) vybraných modulů, mezi které patří například detektory, EPC moduly nebo topná tělesa.

4) Monitorování výkonu plynového chromatografu (GC 8890, Intuvo): GC systém je pravidelně monitorován, data jsou ukládána do vnitřní paměti a poté vyhodnocována. V případě, že získané výsledky (retenční čas, plocha píku, výška píku, tvar píku, šum, rozlišení…) se nacházejí mimo povolené rozmezí, je právě probíhající sekvence zastavena, a to z důvodu zabránění ztráty dalších vzorků.

5) Včasná údržba – Early Maintenance Feedback (EMF) (GC 8860, 8890, Intuvo): GC systém sleduje životnost spotřebního materiálu, a to v závislosti na počtu provedených analýz a také doby použití. Příčinou velkého množství problémů je nadužívání spotřebního materiálu, a to především sept či linerů. V případě překročení doporučených hodnot systém vydá upozornění a doporučí výměnu, čímž se zabrání potencionálním problémům. Tato funkce zároveň zabrání i zbytečným výměnám sept či linerů, které některé laboratoře provádí v určitých periodách rutinně, a to bez ohledu na jejich reálné využití, což zbytečně zvyšuje náklady na provoz přístroje.

6) Diagnostika problémů (GC 8860, 8890, Intuvo): Systém pravidelně monitoruje vybrané parametry plynového chromatografu a v případě výskytu nějakého problému na tuto skutečnost upozorní chybovou hláškou. Diagnostické rozhraní popisuje vzniklý problém a navádí uživatele, jak běžné nedostatky prostřednictvím podrobných návodů odstranit.

7) Instrukce pro provádění údržby (GC 8860, 8890, Intuvo): Ovládací panel plynového chromatografu zobrazuje podrobně popsané postupy pro provádění běžných úkonů údržby plynového chromatografu.

Všechny tři plynové chromatografy jsou osazeny dotykovým panelem, který plnohodnotně nahrazuje dříve používané klávesnice. Většina výše uvedených funkcí pro obsluhu a údržbu přístroje je přístupná z tohoto panelu.K téměř všem funkcím, které nabízí uživatelské rozhraní dotykového panelu, lze získat přístup prostřednictvím webového rozhraní počítače nebo tabletu.

V případě dalších dotazů neváhejte kontaktovat produktového specialistu Daniel Sander, daniel.sander@hpst.cz

8850 GC System

Inteligentní, jednokanálový plynový chromatograf 8850 je nejmenším, vysoce výkonným stolním GC na trhu. S polovičním půdorysem oproti tradičním stolním modelům (8890, 8860) s ním můžete...
Více

GC Agilent Intuvo 9000

Sníte o plynovém chromatografu, který by bylo snadné obsluhovat? Kde výměna kolony a denní údržba by byla hračkou? U kterého byste se nemuseli bát netěsností? Nový Agilent Intuvo 9000 GC...
Více

GC Agilent 8890

Plynový chromatograf Agilent 8890 snoubí přednosti svého předchůdce Agilent 7890B a revolučního přístroje Agilent 9000 Intuvo. Od plynového chromatografu Agilent 7890B převzal nový model...
Více

GC Agilent 8860

Plynový chromatograf Agilent 8860 snoubí přednosti nejen svého předchůdce Agilent 7820A, ale také i revoluční novinky Agilent 9000 Intuvo. Od plynového chromatografu Agilent 7820A převzal...
Více

MicroGC Agilent 990

Nejmladším a nejmenším členem rodiny chytrých plynových chromatografů Agilent je miniaturizovaný GC systém Agilent 990. Tento přístroj nachází uplatnění především při analýze zemního plynu...
Více

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru