Portfolio společnosti Peak

  • Genius: Řada Genius je určena především pro LC-MS a LC-MS/MS systémy a zahrnuje generátory dusíku, které jsou vybaveny vestavnými kompresory a jsou schopny generovat až 70 litrů dusíku za minutu. Některé generátory této řady navíc představují i zdroj suchého vzduchu. Mezi nejnovější modely určené pro systémy LC-MS/MS paří Genius XE 35 (35 L/min) a Genius XE 70 (70 L/min), u kterých lze v závislosti na objemu produkovaného dusíku dosáhnou čistoty až 99,5 %. U přístrojů LC-MS nachází uplatnění Genius SQ 24.
  • Infinity: Řada Infinity umožňuje zásobit dusíkem nejen jednotlivé LC-MS/MS systémy, ale i celé laboratoře. Tyto generátory mohou produkovat až 520 L/min, a to o čistotě až 99,5 %. Generátory řady Infinity nejsou vybaveny kompresory a některé modely vystupují i jako zdroj suchého vzduchu.
  • Solaris: Generátory řady Solaris nacházejí uplatnění především ve spojení s detektory ELSD a kompaktními LC‑MS systémy. V nabídce jsou modely Solaris 10 a Solaris XE, které produkují 10 a 35 litrů dusíku za minutu, a to o čistotě 95–99,5 %.
  • Precision: Dodávku plynů do GC laboratoří lze kompletně vyřešit prostřednictvím generátorů od společnosti Peak a jeho řady Precision. Jedná se o generátor vodíku (Peak Precision Hydrogen Generator), dusíku (Peak Precision Nitrogen Generator) a čistého vzduchu (Peak Precision Zero Air Generator). Oproti klasickým tlakovým lahvím přináší tato zařízení výrazně vyšší bezpečnost. Objem skladovaných plynů v laboratoři je minimální, generátory pracují za nízkých tlaků a jsou navíc opatřeny senzory, jež detekují netěsnosti a únik plynů, a v případě nutnosti tvorbu plynů zastaví. Plyn je dostupný vždy v čas potřeby, a to za vysoké a konzistentní čistoty. Generátory Peak Scientific se vyznačují kompaktními rozměry, mohou být vyskládány na sebe a jejich pořízení představuje jednorázovou investici. Provozní náklady jsou minimální. Tento způsob dodávky plynů je navíc šetrný k přírodě.

Vývojáři firmy Peak Scientific spolupracovali při vývoji generátorů modelové řady Peak Precision s techniky společnosti Agilent, a proto jsou generátory dusíku, čistého vzduchu a vodíku plně kompatibilní s plynovými chromatografy Agilent. 
Jako zdroj vzduchu pro generátor dusíku a generátor Zero Air lze použít vzduchový kompresor, který patří do stejné modelové řady. Lze tedy vytvořit kompletní sestavu, která dokáže zásobovat plynový chromatograf všemi potřebnými provozními plyny. Jak generátory, tak i kompresor se vyznačují stejnou šířkou a hloubkou. Vzniklá sestava tedy představuje kompaktní věž, která umožňuje ušetřit prostor v laboratoři.

Generátory pro specifické aplikace

  • UHP (Ultra-high purity) generátory dusíku: Pro vybrané aplikace lze použít generátory NG3000 a NG5000, které produkují 3 nebo 5 L/min dusíku o čistotě 99,9995 %.
  • TOC analýza: Generátory s označením TOC produkují čistý a suchý vzduch s minimálním obsahem oxidu uhličitého (< 0,1 ppm), a to pro přístroje umožňující stanovení obsahu organického uhlíku. K dispozici jsou dvě varianty, jedná se o TOC 1500 a TOC 1500 HP. Druhá z těchto variant se vyznačuje vyšší čistotou, protože navíc odstraňuje i uhlovodíky (obsah methanu < 0,1 ppm).
  • Generátory PG: Tato produktová linie zahrnuje generátory, které slouží k zásobování FT-IR analyzátorů čistým vzduchem.

Z ostatních výrobců generátorů plynů HPST, s.r.o., zastupuje ještě francouzskou společnost F-DGS, jejíž generátory vhodně doplňují portfolio předního výrobce Peak Scientific. Generátory F-DGS splňují nároky i některých méně standardních sestav instrumentů, či okrajových laboratorních aplikací.

V případě dalších dotazů kontaktujte produktového specialistu Daniel Sander, daniel.sander@hpst.cz

Peak Precision - generátor dusíku

Peak Precision Nitrogen Generator Tento typ generátorů získává dusík ze stlačeného vzduchu a čistí ho prostřednictvím adsorpce za měnícího se tlaku a použitím molekulových sít. Jak...
Více

Peak Precision - generátor vodíku

Peak Precision Hydrogen Generator Prostřednictvím těchto generátorů je vodík vytvářen hydrolýzou deionizované vody, a to za využití proton vyměňující membrány. Pro jeho provoz je nutné pouze...
Více

Peak Precision - vzduchový kompresor

Peak Precision Air Compressor Zařízení Precision Air Compressor je speciálně navrženo pro dodání vzduchu do generátorů dusíku (Peak Precision Nitrogen Generator) a čistého vzduchu (Peak...
Více

Peak Precision - generátor vodíku SL

Úspěšná řada generátorů vodíku Peak Precision Hydrogen byla rozšířena o model s přívlastkem SL. Tak jako ostatní generátory Precision Hydrogen od společnosti Peak poskytuje tento model...
Více

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Hotline

Servis
+420 725 631 863
8:00 - 17:00

Molekulární biologie
+420 244 001 245
9:00 - 15:00

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru