Díky akvizici firmy Varian dnes Agilent nabízí ucelenou a mnoha spokojenými zákazníky osvědčenou řadu atomových absorpčních spektrometrů modelových typů s označením 55, 240, 280 AAS. Ty jsou určeny pro uživatele, kteří vyžadují od atomového absorpčního spektrometru maximální výkon, robustnost, spolehlivost, bezproblémový chod a snadné ovládání za velmi příznivou cenu - to vše bez kompromisů. To je zaručeno díky mnoha letům vývoje, tradici a zkušenostem firmy Agilent, ale také díky zkušenému týmů odborníků firmy HPST, kteří zastřešují aplikační a servisní podporu.

Historicky stojí Agilent u samého zrodu techniky AAS v roce 1957, kdy byl vyroben první AA spektrometr (dříve pod firmou Techtron). Byl také u zrodu techniky Zeemanovy korekce pozadí (1971 - Varian), u představení patentovaného systému rychlo-sekvenčních analýz (Fast Sequential AA), které v porovnání s klasickými AAS zkracují čas analýz až o 50 % (Varian 1997) a u celé řady dalších inovativních řešení, která jsou dnes běžným standardem instrumentace pro AAS.

Agilent si vždy u svých strojů zakládal na vysoké kvalitě a snadnosti použití. Toto do značné míry ovlivňuje software instrumentu určený pro ovládání, nastavení metod a vyhodnocování výsledků. AA Spektrometry Agilent využívají k těmto účelům software SpectrAA, jež byl odbornou veřejností zvolen za nejlepší software v anketě konané při nejprestižnější analytické konferenci PITTCON. Dalším důkazem kvality spektrometrů Agilent (dříve Varian), může být i fakt, že i dnes je v provozu celá řada spektrometrů, které jsou svou výrobou datovány ještě do osmdesátých let minulého století.

Modely 240FS/280FS AA nabízejí rychlé sekvenční plamenové analýzy s karuselem pro 4 nebo 8 lamp.

Modely 240Z/280Z poskytují bezkonkurenční výkon, přesné korekce pozadí, dlouhou životnost kyvet při elektrotermických atomizacích s využitím Zeemanovy korekce. Standardem pro spektrometry této řady je integrovaná kamera pro pozorování a optimalizaci procesu atomizace v kyvetě.

Jako varianta ekonomická, leč neméně kvalitní, spolehlivá a pro mnoho aplikací naprosto dostačující je řada AAS Agilent 240AA – plamenové AAS bez rychlosekvenčního FS módu s možností v budoucnu doplnit spektrometr o manuálně zaměnitelný nástavec pro elektrotermické analýzy (kyvetu).

Nejekonomičtější řadou pro základní rutinní prvkové analýzy na plameni je řada AAS Agilent 55B umožňující provoz a vyhodnocení výsledků analýzy přímo na spektrometru bez nutnosti PC. Tato řada AAS je tak vhodná i do těch nejnáročnějších „mimolaboratorních“ podmínek a díky příznivé ceně, robustnosti a slušnému výkonu může být řešením pro laboratoře vyžadující základní prvkové analýzy.

Modelová řada Agilent DUO AAS nabízí kombinaci modelů 240FS+240Z a 280FS+280Z. Tato ekonomicky zvýhodněná kombinace umožňuje operátorovi současné analýzy na plameni i v kyvetě, což přináší úsporu času, práce a zvyšuje tak výkon laboratoře. 

V případě dalších dotazů kontaktujte produktového specialistu Jan Marek, jan.marek@hpst.cz

Agilent 55B AA - plamenové AAS

AAS pro rychlé, rutinní a snadné analýzy na plameni Agilent 55B AA spektrometr je ideální laboratoře vyžadující základní AAS s pokročilými softwarovými funkcemi. Jedná se o dvoupaprskový...
Více

Agilent 240Z/280Z - AAS kyveta

Nejcitlivějí AAS ETA současnosti Agilent 240Z AA - externím počítačem řízený atomový absorpční spektrometr s elektrotermickou atomizací na grafitové kyvetě. Model 240Z disponuje karuselem...
Více

Agilent DUO AAS - duální AAS

Agilent AAS Duo 240FS+240Z a Agilent AAS Duo 280FS+280Z Agilent AAS Duo je externím počítačem ovládaná sestava atomového absorpčního spektrometru pro simultánní multiprvkové analýzy s...
Více

Agilent 240FS/GTA120 - AAS plamen+kyveta

Universální spektrofotometry s výměnným nástavcem pro plamen a kyvetu - deutériová korekce Sestava Agilent 240FS/GTA120 využívá všech předností, které nabízí model atomového absorpčního...
Více

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru