FLASH kolony

 

Flash Chromatografieonline
Flash chromatografie je metoda pro rychlou preparativní separaci v plastových kolonách plněných různými typy sorbentů. Používají se vysoké průtokové rychlosti mobilní fáze (10 až 300 ml/min). Množství vzorku může být od několika miligramů až po stovky gramů.
Flash chromatografie je používána např. ve farmaceutickém vývoji, při čištění různých vzorků, přečišťování přírodních produktů a při dalších aplikacích.

Produkty pro flash chromatografii od Macherey-NagelMN
Macherey-Nagel nabízí jak příslušenství pro nízkotlakou flash chromatografii, tak materiál pro vysokotlaké uspořádání do tlaků 21 bar.

Macherey-Nagel v rámci svého programu ready-to-use nabízí kolony kompatibilní s nejčastěji používanými Flash systémy firem ISCO Companion a Teledyne ISCO CombiFlash, Biotage Isolera, Biotage FlashMaster a dalšími systémy firmy Biotage nebo Büchi, Yamazen Smart Flash a Interchim puriFlash systémy. Všechny typy CHROMABOND Flash RS kolon jsou za použití vhodných kitů (příp. u RS 800 a RS 1600 je nutné použít adaptéry) použitelné ve „stand alone“ uspořádání. Macherey-Nagel nabízí celou sorbenty typu silikagel a C18 ec v různých kvalitácha množství pro analytickou nebo preparativní flash chromatografii.

Macherey-Nagel vyrábí také sorbenty pro Flash chromatografii s pravidelným sférickým tvarem částic RS SPHERE (více informací zde: Brochure CHROMABOND Flash cartridges). Tyto sorbenty mají velikost částic 15 nebo 25 µm a vyznačují se lepší separací a větší kapacitou. To umožňuje zpracovat větší množství vzorku a dosáhnout vyšší výtěžnosti.

Pro kolonovou chromatografii jsou dodávány následující typy sorbentů:

 • RS SiOH 40 – 63 µm
 • RS SiOH 15 – 40 µm
 • RS C18 ec  40 – 63 µm
 • RS C18 ec  15 – 40 µm
 • RS SPHERE SiOH 25 µm
 • RS SPHERE SiOH 15 µm
 • BT SiOH 40 – 63 µm

Bližší informace najdete v katalogu SPE Macherey-Nagel na str. 71 – 79.

Supel Flash kolony firmy SUPELCO
Supel Flash kartridže firmy SUPELCO obsahují ultrarčistý silikagel nebo sorbenty s vázanou fází. Kartridže vykazují vysokou účinnost, symetrii píků, vysokou kapacitu, nezpůsobují rozklad komponent. Standardní SupelFlash kartridže mají female luer lock fitingy a male slip luer na výstupu.

Mohou být použity v systémech:Flash

 • ISCO Companion, CombiFlash, CombiFlash Rf, Retrieve
 • Analogix – IntelliFlash a SimpliFlash
 • Biotage – Isolera
   

Podrobnější informace o Supel Flash kartridžích.Flash 2

VersaPak kartridže firmy SUPELCO
VersaPak kartridže firmy SUPELCO obsahují ultraračistý silikagel, vykazují vysokou účinnost, symetrii píků, vysokou kapacitu, nezpůsobují rozklad komponent. Mohou být použity jednak ve VersaFlash® systémech firmy SUPELCO, tak i v dalších, jako jsou: Analogix, Biotage, Isco atd. Použití jednotlivých typů kartridží v systémech různých výrobců je uvedeno níže.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat zde.

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru