2. 1. 2023
HPST, s.r.o.

Instalace Agilent 8890, Severočeská servisní

V roce 2021 obnovila instrumentální vybavení laboratoř Severočeských vodovodů a kanalizací. Středisko laboratoří Most pořídilo nový model GC Agilent 8890. GC je dvoukanálový, osazený jedním on-column inletem a jedním multimode inletem a oba kanály jsou zakončeny FID detektory. On-column kanál je používán jako záložní kanál pro stanovení C10-C40 ve vodách v případě výpadku druhého GC a MMI (multi-mode) kanál  slouží k analýzám C10-C40 v pevných odpadech. Plynový chromatograf je osazen zásobníkem na 150 vzorků a dvěma dávkovacími věžemi 7693A.

V laboratoři si opět cení excelentní opakovatelnosti, která se zlepšila oproti předchozímu GC.

GC 8900

 

Instalace Agilent 8890, Státní zemědělská a potravinářská inspekce

K obnově GC instrumentace přistoupila na konci roku 2021 také Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Novými modely 8890 byly nahrazeny dvě GC Agilent 6890. Na prvním novém chromatografu, osazeném dvěma FID detektory se stanovuje metylsulfonylmetan v kloubní výživě, která je nabízena na českém trhu. Přípravky dle zákona musí obsahovat minimální množství účinné látky deklarované na obalu. Další metodou je pak například stanovení obsahu glykolů v lihovinách. 

Na druhém modelu Agilent 8890 s ECD a FID detekcí se stanovuje obsah methanolu v lihovinách, a také obsah mastných kyselin a triacylglycerolů v tucích, jejichž zastoupení je specifické pro dané potravinářské tuky a oleje (čokolády, olivové oleje, másla). Tato analýza proto může sloužit například pro odhalení ředění standardního složení levnějšími tukovými náhražkami ze strany výrobců.

8890 GC
 

Zdroj

V případě zájmu o další informace neváhejte kontaktovat produktového specialistu Daniel Sander, daniel.sander@hpst.cz

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru