14. 6. 2023
Jindřiška Dolinová, Altium International s.r.o.

Přístroje značek GasMix™ a LiqMix™ jsou automatizované systémy francouzského výrobce AlyTech pro míchání nebo ředění plynů a par kapalin za účelem vytvoření směsí plynů podle vašich potřeb a aplikací – například standardů kalibračních plynů nebo syntetických atmosfér. Přístroje jsou k dispozici v stolní, stojanové nebo přenosné variantě.

Nejnovější model pro míchání plynných směsí z kapalin/y s označením Nephos™ je mixérem, který používá pro své ovládání software předchozího modelu Liqmix™. Mixér Nephos™ mísí plyn a kapaliny, které se před směšovací komorou odpařují, pro dosažení specifického složení směsi plynů. Kombinuje různé výhody řediček plynů v jednom zařízení – možnost vyrábět směsi s použitím některých složek, které jsou v plynné fázi nestabilní, protože by rychle znovu zkondenzovaly, a možnost dosáhnout velmi nízkých koncentračních hladin pro některé složky.

Přístroj Nephos™
Obr. 1: Přístroj Nephos™ od francouzského výrobce AlyTech

Součástí mixéru Nephos™ mohou být až 2 kanály pro kapaliny a až 4 kanály pro plyny. Počet kanálů si před objednáním přístroje uživatel volí a je možné přístroj v průběhu užívání doplnit o další. Přístroj je kompatibilní jak s čistými plyny, tak s koncentrovanými plynnými směsmi včetně agresivních plynů. Použitím mixéru Nephos™ lze dosáhnout ředicího faktoru až 10000. Vyhřívaná výstupní trubice o délce 1 m je součástí standardní dodávky s přístrojem. Přístroj je ovládán přes komunikační počítačový port Ethernet.

Přístroj Nephos™ byl úspěšně použit k validaci analytických metod pro hodnocení čistoty vodíku určeného pro palivové články v automobilovém průmyslu podle normy ISO 14687-2. Jak je níže znázorněno (tab. 1), některé složky plynné směsi pocházejí z kapalin. U těchto složek je nejistota kritickým bodem v závislosti na způsobu jejich výroby

Tab. 1: Plynné směsi pro validaci analytické metody pro hodnocení čistoty vodíku (GC-Precon-PHID)
Tab. 1: Plynné směsi pro validaci analytické metody pro hodnocení čistoty vodíku (GC-Precon-PHID)
 Nejistoty a směrodatné odchylky spojené s nejnižšími dosažitelnými koncentracemi pomocí mixéru Nephos™
Tab. 2: Nejistoty a směrodatné odchylky spojené s nejnižšími dosažitelnými koncentracemi pomocí mixéru Nephos™

Společnost Altium International s.r.o. je zavedeným dlouhodobým dodavatelem gasmixérů francouzského výrobce AlyTech

Zdroj

Pro další informace neváhejte kontaktovat:
Jindřiška Dolinová
Produktový specialista (Instrumentace non Agilent a laboratorní nábytek Waldner)
734 705 713
jindriska.dolinova@hpst.cz

Článek byl uveřejněn v CHEMAGAZÍN 3/2023

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru