21. 4. 2023

Vážení příznivci buněčné biologie,
připravili jsme pro vás několik zajímavostí a novinek, které nabízíme v oblasti holografické label-free mikroskopie, klasické mikroskopie Nikon a konečně také metabolické analýzy Agilent Seahorse XF.


Agilent

Seahorse XF

Analyzátory Agilent Seahorse XF se používají ke studiu buněčného metabolismu v různých oblastech výzkumu, a to včetně hodnocení mitochondriální toxicity vyvolané léčivy, což bývá při vývoji léčiv částým problémem.

Seahorse XF Mito Tox Assay Kit

Souprava Agilent Seahorse XF Mito Tox Assay umožňuje identifikaci mitochondriální toxicity vyvolané léčivy prostřednictvím přímých funkčních měření rychlosti mitochondriální spotřeby kyslíku (OCR). Tato souprava je odvozena z dobře zavedeného zátěžového testu Agilent Seahorse XF Cell Mito Stress Test. Nová souprava Agilent Seahorse XF Mito Tox má pozměněný design testu a vylepšené datové výstupy. Tento test zahrnuje sekvenční injekce oligomycinu a FCCP, přičemž samostatná experimentální skupina byla předem vystavena rotenonu/antimycinu A a porovnána s kontrolní skupinou.

Předností použití nového testu je např. možnost rychlého odlišení různých účinků mitochondriální toxicity (včetně uncouplingu, přímé inhibice ETC a přímé inhibice OxPhos) a její kvantifikace prostřednictvím hodnot MTI (indexu mitochondriální toxicity). Díky tomu je možné rychlé, intuitivní a kvantitativní hodnocení velikosti a typu mitochondriální toxicity.

Klíčové vlastnosti Agilent Seahorse XF Mito Tox Assay jsou:

  •  Schopnost identifikovat a rozlišovat mezi různými způsoby mitochondriální toxicity
  • Standardizované kvantitativní měření velikosti toxicity
  •  Metrika hodnocení kvality testu a výkonu pro stanovení spolehlivosti výsledných dat
  • Rychlý, přímočarý test nastavený pro screening sloučenin nebo analýzu odezvy na dávku činidla
  • Více informací naleznete ZDE

Seahorse


NANOLIVE

Nanolive uvádí na trh dokonalé řešení pro fenotypizační screening neznačených buněk, kterým je nový holografický systém 3D Cell Explorer 96focus. Přihlaste se na webinář a zúčastněte se této exkluzivní příležitosti, kdy poznáte nový 3D Cell Explorer 96focus a možnosti jeho aplikací. Program bude zahrnovat technickou prezentaci o funkcích a výhodách 3D Cell Explorer 96focus následovanou skutečnými ukázkami použití mikroskopu. Na závěr se také podělí o své zkušenosti jeden z uživatelů a poskytne zpětnou vazbu o tom, jak tato platforma proměnila jejich laboratoř.

Uvedení nového systému od Nanolive: 3D Ceel Explorer 96focus během webináře dne 26. dubna 2023. Registrovat se můžete ZDE

LIVE Cell Death Assay

Novinkou Nanolive imaging je aplikace Live Cell Death Assay (LCDA), která představuje automatické řešení pro paralelní profilování živých, apoptotických a nekrotických buněk v přímém mikroskopickém přenosu bez potřeby značení buněk. Jedná se o první automatizované řešení v této mikroskopické oblasti. LCDA generuje 13 nových metrik, které pokrývají všechny důležité aspekty buněčné vitality a smrti a to na základě buněčné morfologie. Buňky tedy není potřeba speciálně značit a je možné jejich neinvazivní dlouhodobé pozorování na základně holografie s následnou automatickou analýzou.

Aplikace LIVE Cell Death Assay (LCDA) byla vyvinuta metodou nejmodernějšího strojového učení tak, aby byla schopna rozlišovat nejen živé buňky od mrtvých buněk, ale také apoptózu od nekrózy. Aplikace LCDA je navržena tak, aby byla uživatelsky co nejpříjemnější: ke spuštění analýzy je zapotřebí jediné kliknutí na tlačítko a výsledkem je 13 metrik souvisejících se životaschopností a smrtí buněk na základě jejich morfologie bez jakékoli interakce uživatele. 

nanolive
Obr. Kompletní kvantitativní metriky „LIVE Cell Death Assay“ (LCDA). Aplikace LIVE Cell death generuje 13 nových metrik pokrývajících všechny aspekty buněčné vitality a smrti. Kromě toho jsou zahrnuty také již standardní metriky pro každou populaci (živá, mrtvá, apoptická, nekrotická).

NIKON

Nový superrezoluční modul (NSPARC) ke konfokálnímu mikroskopu Nikon AX/AX R.

Nově vyvinutý detektor Nikon Spatial Array Confocal (NSPARC) využívá pole detektorů s ultranízkým šumem ke sběru dvourozměrného obrazu v každém snímaném bodě. Tato metoda rastrovací mikroskopie obrazu (ISM) zlepšuje poměr signálu k šumu zvýšením dostupné úrovně signálu a současně umožňuje zobrazování s nižším excitačním výkonem. Jednofotonová citlivost a detekce pole rozšiřují možnosti systému AX zobrazením dříve neviditelných detailů v každém snímku, zatímco detekce pole posouvá hranice rozlišení až za teoretické limity.

Kombinace rezonančního zobrazování s ultrakrátkou dobou prodlevy s rezonančním skenerem AXR a citlivostí NSPARC umožňuje shromažďovat delší, méně fototoxická zobrazovací data v testech na živých buňkách. Další výhodou je získávání dalších prostorových informací pro každý pixel pomocí pole detektorů, které lze použít k dalšímu zvýšení rozlišení a jasu.

nikon
nikon
Obr. Časosběrné zobrazování živých buněk pomocí rezonančního skenování mitochondriální dynamiky AXR pomocí objektivu CFI Plan Apochromat Lambda 100X (oblast velkého zorného pole je zvětšena, aby bylo možné zobrazit každý 10. snímek časosběrného snímku s rychlou akvizicí).
Zdroj

V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat:

Barbora Kobidová
Produktový specialista (Seahorse, buněčná biologie, mikroskopie)
739 719 601
barbora.kobidova@hpst.cz
 

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru