14. 6. 2021
Daniel Sander, HPST, s.r.o.

Pracujete v prostorově omezené laboratoři? Trápí Vás nespolehlivé dodávky zásobních lahví s provozními plyny? Znervózňují Vás z hlediska bezpečnosti například zásobní lahve s vodíkem? Pořiďte si odpovídající generátory provozních plynů a zapomeňte na tyto problémy. Zbavte se nákladů spojených s pronájmem lahví a oprostěte se od bezpečnostní legislativy spojené s jejich přechováváním. Společnost Peak Scientific dodává k analytické instrumentaci Agilent ověřené a schválené generátory plynů například pro aplikace LC, LC-MS, GC a GC-MS již od roku 2009. Tým odborníků společnosti Peak vyvinul celou řadu modelů šitých na míru daným aplikacím tak, aby splňovaly jejich požadavky jak na čistotu, tak na generovaný objem.

Peak Scientific je pro přední výrobce analytické instrumentace již po více než dvě desetiletí preferovaným výrobcem generátorů plynů, který splňuje nároky i těch nejnáročnějších laboratorních sestav. Jejich generátory jsou navrhovány a vyráběny ve špičkových podmínkách ve výrobním centru s akreditací ISO.

Generátory dusíku

V portfoliu naleznete vysoce výkonné generátory dusíku, které jsou k dispozici v průtocích od 10l/min například jako zdroje pro ELSD nebo kompaktní hmotnostní spektrometry, až po celo-laboratorní generátory i-Flow produkující více než 3000 l N2/min. Z hlediska kvality výstupu vybírejte mezi generátory o čistotě generovaného N2 v rozmezí 95 % až 99,9995 %.

peak generátory dusíku

Dusík jako zdroj pro LC-MS je nejčastějším uplatněním N2 generátoru. Vůbec první generátor dusíku Peak Scientific, vyrobený před více než 20 lety, byl instalován jako zdroj pro LC-MS. Od té doby ušli v Peak Scientific již velký kus cesty, během níž se díky vývoji generátorů N2 pro přední světové výrobce LC-MS sestav stali odborníky na generátory dusíku například právě pro tuto techniku.

peak generátory dusíku

Generátory vodíku

Pořiďte si bezpečnější a ekonomičtější alternativu helia jako zdroje nosného plynu pro GC. Generátory vodíku jako nosného plynu pro GC najdete v řadě Precision Hydrogen Trace a čistota jimi generovaného H2 dosahuje až 99,99999 %. Cena helia v posledních letech výrazně stoupá a dále stoupat bude, generátory vodíku Peak Scientific Vám zajistí nosný plyn o srovnatelných separačních vlastnostech ale nižších nákladech na provoz.

peak generátory vodíku      peak generátory vodíku

Řada Precision zase zahrnuje standardní modely produkující palivový H2 pro FID detektory, stejně jako modely generující nulový vzduch za tímto účelem a dusík jako make-up plyn. Všechny tyto generátory jsou na sebe na výšku skládatelné, čímž lze efektivně uspořit na prostoru.

Nejmladším, inovativním typem generátorů vodíku je řada Precision Hydrogen SL. Jedná se o nejmenší, nejjednodušší a nejbezpečnější laboratorní generátory vodíku, které jsou dnes na trhu k dispozici. Precision SL generátory, opět vhodné například pro detektory FID, produkují vodík v čistotě 99,9995 %.

Generátory nulového vzduchu

Generátory nulového vzduchu jsou schopné produkovat objem až 30 l/min pro všechny připojené instrumenty. Peak Scientific vyrábí celou řadu těchto generátorů, generátory nulového vzduchu, generátory ultra nulového vzduchu a generátory kalibračního plynu (bez CO2) pro použití ve spojení s aplikacemi, jako jsou GC, TOC či analýza CO2. Peak Scientific samozřejmě zároveň poskytuje kompresory vzduchu Precision, které slouží jako zdroj vzduchu právě pro generátory nulového vzduchu, nebo dusíku.

peak generátory nulového vzduchu   peak generátory nulového vzduchu

Generátory nulového vzduchu Peak Scientific odstraňují uhlovodíky procesem oxidační katalýzy, čímž je zjištěný minimální zbytkový obsah celkových uhlovodíků méně než 0,1 jednotek na milion (PPM).

Zdroj

Kompletní přehled generátorů provozních plynů Peak Scientific v portfoliu společnosti HPST, s.r.o., naleznete zde nebo kontaktujte produktového specialistu Daniel Sander, daniel.sander@hpst.cz

Publikováno 23. 6. 2021 na LabRulezGCMS

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru