28. 4. 2022
Frontier Lab, M.Soll

GC/MS charakterizace polymerů a analýza mikroplastů (záznám přednášky)

V přednášce Vás Michael Soll z FrontierLab seznámí s možnostmi a použitím pyrolyzérů pro rychlou charakterizaci materiálů a zaměří se na jejich spojení s GC/MS a analýzu mikroplastů.

GC/MS charakterizace polymerů a analýza mikroplastů (záznám přednášky)

Frontier Lab multishot pyrolyzér EGA/PY-3030D je nejmodernější pyrolyzér s vertikální pecí, která je vybavena programovatelným keramickým topným tělesem, umožňujícím:

  • single shot pyrolýzu
  • termální desorpci
  • heart cut
  • analýzu vznikajících plynů (EGA)

Bez složité přípravy vzorku poskytuje analytická pyrolýza rychlou a spolehlivou charakterizaci prakticky jakéhokoli druhu organického vzorku vč. nerozpustných polymerůgumy nebo jiného pevného nebo tekutého materiálu.

obr1
Jednotlivé části Pyrolyzéru Frontier Lab EGA/PY-3030D

Ve spojení s moderním GC/MS systémem přináší řadu analytických metod pro různé analytické požadavky a potřeby ve výzkumu, analýze poruch materiálů, reverzní inženýrství nebo monitorování životního prostředí.

V posledních letech se žhavým tématem stala identifikace a kvantifikace mikroplastů ve vzorcích životního prostředí, vodě a potravinách.

Frontier Lab vyvinula kompletní řešení založené na Py-GC/MS, které je optimalizováno pro stanovení mikroplastů vč. “F-SEARCH MPs 2.0”, softwarového balíčku pro automatizovanou identifikaci a kvantifikaci mikroplastů.“

obr2
Kalibrační standardy kvantitativní PY-GC/MS analýzy mikroplastů

 

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

HPST webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru