28. 7. 2022

Sjezd chemiků, jehož jsme sponzorem, je již tradičně příležitostí k potkávání nejen členů České nebo Slovenské společnosti chemické, ale všech chemiků, učitelů, studentů a přátel chemie. Chemie je přece jen jedna a prolíná se do mnoha odvětví lidské činnosti. Po deseti letech se vrací do centra úrodné Hané, do Olomouce.

sjezd chemiků

Záštitu nad 74. Sjezdem chemiků v Olomouci převzal rektor Univerzity Palackého v Olomouci prof. MUDr. Martin Procházka, Ph.D..

Rámcový program

SOBOTA 3. 9., PREGAME Sjezdu 2022 s Asociací mladých chemiků
NEDĚLE 4. 9., od 16:00 zahájení programu 74. sjezdu
PONDĚLÍ 5. 9., posterová sekce
ÚTERÝ 6. 9., workshop na téma psaní projektů, společenský večer
STŘEDA 7. 9., od 12:00 ukončení 74. sjezdu

Sekce

Analytická chemie (garant: RNDr. Jana Skopalová, Ph.D.)
Elektrochemie (garant: prof. Ing. Jan Vacek, Ph.D.)
Anorganická a bioanorganická chemie (garant: prof. Ing. Tomáš Wágner, DrSc.)
Organická a bioorganická chemie (garant: prof. RNDr. Martin Kotora, CSc.)
Fyzikální chemie a materiálová chemie (garant: doc. RNDr. Martin Kabeláč, Ph.D.)
Biochemie (garant: doc. RNDr. Miroslav Fojta, Ph.D.)
Chemické vzdělávání a historie chemie (garant: prof. RNDr. Hana Čtrnáctová, CSc.; RNDr. Ivana Lorencová)
Termická analýza (garant: prof. Ing. Petra Šulcová, Ph.D.; doc. RNDr. Václav Slovák, Ph.D.)
Porézní materiály (garant: Mgr. Tomáš Zelenka, Ph.D.)
Průmyslová chemie (garant: doc. Ing. Jaromír Lederer, CSc.)
Chemie přírodních látek (garant: doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D.)
Chemie životního prostředí (garant: prof. Ing. Vladimír Adamec, CSc.)

Místo konání

Pedagogická fakulta
Univerzity Palackého v Olomouci
Žižkovo náměstí 5
779 00 Olomouc

Přijďte na náš stánek a v rámci programu si můžete poslechnout i  přednášku "Nabídka laboratorních digestoří německého výrobce WALDNER", kterou má pro Vás připravenou Jindřiška Dolinová.


Abstrakt přednášky:

Německý výrobce a celosvětový dodavatel laboratorního nábytku a laboratorních technologií WALDNER Laboreinrichtungen SE & Co. KG neustále rozšiřuje a inovuje svou nabídku laboratorních digestoří. Digestoře chrání pracovníky v laboratoři mnoha různými způsoby. Pomáhají předcházet uvolňování zdraví škodlivých látek do prostoru a zároveň tvoří bezpečnou bariéru mezi obsluhou a chemikáliemi a laboratorním vybavením uvnitř digestoře. Dokonalá ergonomie, výšková nastavitelnost, průhlednost stěn digestoří, vysoký důraz na bezpečnost práce a inteligentní funkční detaily jsou jen jedny z mála benefitů, které digestoře Waldner přinášejí koncovému uživateli.

Konstrukce digestoří maximalizuje jejich pracovní vnitřní prostor, což je nejcennější část laboratorního pracovního prostoru pro pracovníky laboratoří. Konstrukce digestoří minimalizuje tlakovou ztrátu a odpor proti proudění vzduchu, což snižuje nároky na kapacitu a výkon vzduchotechnické jednotky a zajišťuje příjemné pracovní podmínky pro uživatele v souvislosti s prouděním vzduchu laboratoří. Možnost zakoupení digestoře s dodatečným ventilátorem (modely Secuflow), pomocí kterého je zabezpečen odtah těžkých par z pracovní desky digestoře nabízí bezpečnější pracovní prostředí pro uživatele a snižuje požadavek na výkon vzduchotechnické jednotky. Umístění servisních prvků ve vnitřních stěnách digestoří napomáhá optimalizovat maximální využití pracovní plochy uvnitř digestoře.

Digestoře jsou nabízeny v několika technických provedeních s různým rozsahem volitelného příslušenství. Zvláštní kapitolou jsou pak digestoře pro speciální aplikace (vysokoteplotní aplikace, práce s koncentrovanými kyselinami, práškovými materiály) nebo digestoře s nastavitelnou výškou pracovní plochy.


 

Zdroj

Informace čerpány z webu 47. Sjezdu chemiků (web události

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

HPST webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru