28. 7. 2022

Škola hmotnostní spektrometrie (4.- 9. 9. 2022)  je odborná vzdělávací akce pořádaná od roku 1986, která vedle zajímavých přednášek a kurzů nabízí i nespočet příležitostí k přátelským setkáním a diskusím. Letošní ročník se bude držet tradičního schématu s programem, který zahrnuje krátké kurzyodborné přednáškyplakátová sdělení i volné středeční odpoledne pro relaxaci a poznávání okolí.

SSJMM

Během konference bude slavnostně vyhlášen vítěz letošního ročníku soutěže o Cenu Vladimíra Hanuše za nejlepší publikovanou práci v oboru hmotnostní spektrometrie. Nebude chybět sekce „Mládí vpřed!“ věnovaná prezentacím mladých výzkumníků. Jsou plánovány krátké kurzy zaměřené na základy hmotnostní spektrometrie, interpretaci spekter, analýzu dat, základy proteomiky, kapalinovou chromatografii v MS analýzách a hmotnostně-spektrometrické zobrazování.

Hlavní odborný program bude věnován aktuálním tématům z oblasti hmotnostní spektrometrie malých molekul i biomakromolekul

Program

 

Těšit se můžete nejen na náš čtvrteční společenský večer, tedy 8. 9.  od 20:30, kde zazní cestovatelská přednáška Ladislava Zibury „Pěšky mezi buddhisty a komunisty“, ale těšit se také můžete od 18.00 hodin na přednášku Jitky Zrostlíkové, která bude na téma Ještě snadnější kvantita: Nové „smart“ Agilent LC/MS a GC/MS trojité kvadrupóly

Abstrakt: 
Hmotnostní spektrometry s trojitým kvadrupólem našly svou jistou pozici v laboratořích, kde se využívají pro cílené citlivé a kvantitativní měření malých molekul, ale například také peptidů. Již nejde o přístroje určené jen pro ty nezdatnější MS uživatele. Posun naopak nastává směrem k co největší snadnosti použití a přístrojové inteligenci, která může řadu faktorů „pohlídat“ za uživatele. Nový LC/MS trojitý kvadrupól Agilent 6475A a GC/MS trojité kvadrupóly Agilent 7000E a 7010C technicky navazují na kvalitu předchozích modelů a nově disponují výkonným „on-board“ PC a SW MassHunter 12. To přináší uživateli pokročilé funkce jako je SWARM multiparametrové ladění, plně automatické ladění MRM přechodů a iontového zdroje, dále pak inteligentní autodiagnostiku a systém včasného upozornění na údržbu či problémy. Pro GC/MS byl uveden inovativní iontový zdroj HydroInert, který dává uživateli možnost využití vodíku jako nosného plynu, s minimalizací negativních efektů pozorovaných u standardních GC/MS iontových zdrojů.   

Těšíme se na setkání! 
Tým HPST

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

HPST webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru