13. 5. 2021

Rádi bychom vás seznámili s novinkami v oblasti buněčné biologie a mikroskopie, kterou nabízí HPST, s.r.o. V loňském roce jsme zahájili spolupráci v oblasti prodeje mikroskopů Nikon. Dlouho očekávanou novinkou pro analýzu snímků z Nanolive (live cell imaging) je vyhodnocovací program Eve Analytics, se kterým se budete moci seznámit v rámci workshopu o CX-A v Biocevu v polovině června. Pro měření metabolismu se Seahorse XF můžete vyzkoušet kultivační destičky pokryté PDL pro suspenzní buňky nebo použít třikrát méně buněk s nové destičkami pro Seahorse XF HS.

Novinky z Mikroskopie

Nanolive

1. Instalace prvního automatického mikroskopu CX-A od Nanolive pro live-cell imaging v České republice

V únoru letošního roku jsme instalovali první automatický tomo-holografický mikroskop CX-A, který umožňuje dlouhodobé sledování živých buněk bez značení. Jeho předností je automatické snímání až v 9, resp. 121 zorných polích, a to paralelně v 60 jamkách, resp. 4 kultivačních mističkách. Mikroskop CX-A rozšířil nabídku Laboratoře zobrazovacích technik v Biocevu pod vedením Mgr. Aleše Bendy, PhD..

2. Software Eve Analytics

Uživatelsky přívětivé rozhraní nástroje EVE Analytics nabízí řešení pro analýzu snímků získaných z mikroskopu CX-A a poskytuje smysluplné metriky s nejvyšší biologickou relevancí. Eve Analytics je velmi přínosný při dlouhodobých experimentech, kde se významně mění konfluence buněk, a to bez snížení kvality a automaticky vypočítává a poskytuje četné metriky živých buněk paralelně, jako je suchá hmotnost, počet buněk, konfluence buněk, cirkularita buněk, obvod buňky, oblast buňky atd.

3. Workshop CX-A  16 .6. 2021 v BIOCEVu i on-line.

Laboratoř zobrazovacích technik v Biocevu připravuje mikroskopický workshop, v rámci kterého představí CX-A a software Eve Analytics. Workshop bude on-line i prezenční formou. Bližší informace vám můžeme zaslat e-mailem nebo se je dozvíte na našich webových stránkách v sekci Nanolive zde 

Nikon

V loňském roce jsme začali spolupracovat se společností Nikon v oblasti distribuce mikroskopů do biologických laboratoří. V základní nabídce mikroskopů Nikon jsme připravili řadu OWL eyes of science“.

Nejmenší mikroskop ze soví řady je označený Pigmy. Jedná se o kompaktní a robustní mikroskop pro každodenní rutinní laboratorní praxis a kontrolu buněčnýh kultur. Jeho základem je Nikon Ts2, osazený objektivy 10x a 20x s dlouhou pracovní vzdáleností.  Apodizovaný fázový contrast (APF) minimalizuje nežádoucí “halo” efekt. LED osvětlení vydrží až 60.000 hodin.

Mikroskop označený Otus je invertovaný mikroskop Nikon Ts2-fl vybavený APC a 3-kanálovou zabudovanou LED fluorescencí.  Součástí je monochromatická kamera (QE 82 %) s vysokou citlivostí a rozlišením. Dodávaný software NisElements umožňuje kromě snímání take analýzu obrazu – např. počítání buněk, multikanálovou fluorescence, měření intensity fluorescence, plochy buněk a další. V základní sestavě jsou Plan Fluor objektivy 4x, 10x a 40x s dlouhou pracovní vzdáleností.

Nejvyšším modelem mikroskopu soví řady je Bubo, high-end plně motorizovaný invertovaný fluorescenční mikroskop Nikon Ti2-E  určený pro pokročilé aplikace buněčné mikroskopie -„live-cell imaging station“. Hardwarový autofocus Perfect Focus System® udržuje vzorky stale zaostřené během dlouhodobých experimentů, pro které je vybavený top stage inkubátorem. Vysoce citlivá kamera (QE 95 %) zachytí I ty nejslabší signály.  Nedílnou součástí mikroskopu je LED fluorescenční modul a filtry. Součástí softwaru NisElements je analytický softwarový nástroj  - JOBS, který slouží uživatelům pro pokročilé vytváření vlastních postupů jak pro nastavení složitějších experimentů, tak pro analýzu dat a skvěle splní vaše potřeby pro “high content live cell screening”.

Agilent Seahorse XF

Novinkou v oblasti měření buněčného metabolismu Seahorse XF jsou kultivační destičky pokryté poly-D lysinem. Tyto destičky jsou určené pro suspenzní nebo slabě adherující typy buněk. Je možné je zakoupit samostatně nebo součástí FluxPaků, označených „PDL-coated FluxPak“.

Nový produktový specialista pro buněčnou biologii

V červnu přivítáme novou produktovou specialistku pro oblast buněčné biologie ing. Barboru Kobidovou. Je absolventkou VŠChT v Praze v oboru Biomateriálů pro medicínské aplikace. Fascinuje ji věda a příroda, a proto se v profesním životě rozhodla vydat tímto směrem. Věříme, že svým milým přístupem k práci a zákazníkům zaručí oboustrannou spokojenost. Těší se na spolupráci s vámi.

S aplikačními dotazy se můžete nadále obracet na Michaelu Pluskalovou: michaela.pluskalova@hpst.cz. Pro cenové nabídky pište na adresu: dgg@hpst.cz

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru