31. 8. 2021
Barbora Kobidová, HPST, s.r.o.

Rádi bychom Vám představili několik našich novinek - vyhodnocovací program EVE Analytics, který jsme vám představili minule, je aktuálně kompatibilní i s fluorescenčním mikroskopem CX-F. V oblasti mikroskopie přichází také Nikon s revolučním řešením díky novému konfokálnímu mikroskopu Nikon AX/AX R. Zjistěte i více o tom, v čem spočívají výhody metabolického analyzátoru Seahorse XF HS Mini a příslušných Agilent FX HS minidestiček oproti předchozí verzi XFp. A závěrem přinášíme přehled podzimních konferencí, kde se dozvíte více informací o našem portfoliu.

Software Eve Analytics už i pro CX-F

nanolive

 

Znovu objevte své buňky pomocí jedinečné, robustní a vysoce přesné techniky segmentace EVE Analytics. Díky EVE Analytics můžeme nyní nabídnout přesnou segmentaci živých buněk prakticky na neomezenou dobu. EVE Analytics může segmentovat mnoho jednotlivých buněk na tisíce obrázků bez změny kvality, bez ohledu na úroveň shlukování buněk/soutoku v obrázku. Porovnejte metriky segmentace generované softwarem EVE Analytics oproti segmentaci na bázi fluorescence. 

Více o využití softwaru pro CX-F ZDE
 

Přiblížení k dokonalosti pomocí Nikon AX/AX R

nikon

 

Konfokální mikroskopy jsou již komerčně dostupné více než 25 let. Jak mohou novější iterace zásadně jednoduchého nástroje nadále inovovat? Jaké změny mohou předefinovat způsob použití konfokálu a jaká data lze shromažďovat? Představujeme konfokální mikroskopický systém Nikon AX/AX R, konfokální bodový sken 10. generace, který Vám poskytne více ze všeho: využití umělé inteligence (AI), rozšíření počtu barev, zlepšení hustoty pixelů, citlivosti a rychlosti. Jedná se o významné přírůstky ve smyslu rozšíření rozsahu experimentů, které je možné s konfokálním bodovým skenováním, a zároveň zvýšení použitelnosti a funkčnosti nástroje, vše v modulární a upgradovatelné platformě. Nikon AX je nový standard v konfokálním zobrazování. 

Zjistit více ZDE
 

Získávání výsledků s vyšší citlivosti s použitím menšího počtu buněk pomocí minidestiček Agilent XF HS

Uživatelé Agilent Seahorse XF stále častěji zkoumají náročnější a komplexní biologické modely, jako jsou vzácné, primární a izolované buněčné populace. Množství jsou však často omezená. Miniplate Agilent Seahorse XF HS umožňuje uživatelům získat stejné informace o dvou hlavních buněčných bioenergetických drahách, jako tradiční testy Agilent Seahorse XF, ale používá 3krát méně buněk na jamku díky nově navržené funkci „ring“. Věnováním menšího množství vzorku do každé jamky se zvýší počet replikátů, které lze začlenit do každého experimentu, což poskytuje statistiku relevance potřebnou k jistější interpretaci dat. Vylepšená kvalita dat poskytovaná analyzátorem Agilent XF HS Mini dohromady s vyšší citlivostí miniplate XF HS a vylepšením pracovního toku, díky předem potaženým minidestičkám Poly-D-Lysine, poskytují jednoduchý, vysoce výkonný, účelově vytvořený pracovní postup suspenzních buněk, ideální pro případy, kdy je omezen biologický materiál. 

Více o principu měření v mikrotitračních destičkách Agilent XF HS ZDE.
 

Rádi bychom Vás pozvali na připravované konference, které HPST s.r.o., spoluorganizuje nebo organizuje 

Novinky a trendy Agilent Technologies 2021 - 15.10.2021, Hotel Clarion Prague
Sekce buněčné biologie bude zaměřena na zajímavosti a trendy týkající se live-cell imaging, high-end mikroskopů a metabolické analýzy buněk. Součástí budou atraktivní prezentace, jakož i demo prezentace konfokálního mikroskopu Nikon AX a tomo-holografického mikroskopu CX-F od Nanolive.

Seahorse User Meeting 2021 - 21.10.2021, FGÚ AV ČR, organizujeme ve spolupráci s RNDr. Tomášem Mráčkem, Ph.D. 
Akce bude zaměřena na praktické znalosti a zkušenosti s analyzátory Seahorse, novinky v této oblasti a součástí budou zajímavé přednášky od uživatelů i praktická část. 

Společnost HPST podporuje akci Prague Symposium on Cancer Metabolism, kterou organizuje RNDr. Julie Starková, Ph.D., 20.10.2021, před Seahorse User Meeting v posluchárně 2. Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy ve FN Motol.

Zdroj

Pro více informací neváhejte kontaktovat produktového specialistu Barboru Kobidovou, barbora.kobidova@hpst.cz

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru