31. 10. 2024
Altium International s.r.o.

Jaké informace se letos dozvíte o využití LC/Q-TOF systémů pro screening, výrobě čisté vody, novinkách v servisu nebo možnosti prodeje Vaší nepotřebné instrumentace?

Zveme všechny příznivce chromatografie, spektroskopie a molekulární a buněčné biologie na náš tradiční seminář Novinky a trendy (nejen) Agilent Technologies, který se letos uskuteční v Hotelu Don Giovanni (Praha Vinohrady).

Účast na semináři je bezplatná. Z organizačních důvodů prosíme o vyplnění registračního formuláře.

Registrační formulář také ZDE

Seminář se letos uskuteční jen prezenčně, nebude přenášen online.

Na co se v programu můžete těšit?

11.50 – 12.20: Jak na screening s novým LC/MS QTOF Revident
Přednášející: Ondřej Lacina (Aplikační specialista LC/MS, Altium International s.r.o.)

O LC/MS s vysokým rozlišením se často dočteme, že analyty lze identifikovat na základě přesné hmoty a navíc můžete detekovat a identifikovat téměř neomezený počet látek. I když to je teoreticky pravda, je asi jasné, že praxe je mnohem komplikovanější. Nejprve si musíme uvědomit, že za identifikovaný analyt se nepovažuje pouhá shoda přesné hmoty, případně izotopové obálky, ale je nutná přítomnost specifických fragmentů nebo shoda produktového spektra. Následuje otázka volby akvizičního režimu, kterým získáme požadované fragmenty: DIA (Data Independent Analysis), nebo DDA (Data Dependent Analysis)? Jak plyne z názvu, v prvním případě se vůbec nehledí na signály, které detekujeme, a v kolizní cele se fragmentují všechny ionty, druhý jmenovaný režim naopak využívá informace o detekovaných iontech a selektivně fragmentuje pouze vybrané prekurzory. V neposlední řadě je třeba brát v úvahu, jak rychle jsme schopni analýzy zpracovat a vyhodnotit, jakou má který přístup.

Na reálných datech si ukážeme, jak koncentrace a znalost retenčního času ovlivní úspěšnost nalezení a identifikace analytů, a jak lze jednotlivé postupy kombinovat pro získání kvalitních dat a k minimalizaci falešně pozitivních nálezů, které jsou asi největší bolestí screeningových postupů.

Agilent Revident LC/Q-TOF Quadrupole Time of Flight System

S Agilent Revident LC/Q-TOF se uživatelé mohou spolehnout na vynikající citlivost, rozlišovací schopnost, přesnost hmoty a dynamický rozsah. Mimoto přichází Agilent s vylepšeními hardwaru, které s sebou nesou ještě lepší specifikace, robustnost a stabilitu systému.

Agilent Revident LC-QTOF MS systém

 

12.20 – 12.35: How to choose the right analytical grade water purification system for your lab?
Přednášející: Tim Klein (Export Area Sales Manager, StakPure)

Stakpure - Manufacturers of water treatment equipment of all capacities and qualities stakpure means over 25 years of industry experience on all continents. Since 2013 we advise, plan, project and realize new solutions with a continually growing, young, ambitious team.

Water in its purest form. For our clients of laboratory and medical technology, science and research as well as pharmacy and industry we deliver H2O – Water in its purest form. Our pure and ultrapure water systems offer the right solution for every task and comply with international water standards such as ASTM, CLRW (CLSI), DIN EN ISO 15883 and 285. From ion exchange filter cartridges to complex pure water systems in the central supply or terminal ultrapure water systems in analysis and life science.

  • But which product is suitable for which application and what possibilities do our systems offer?
  • What are the differences between ASTM I and II what does the conductivity of the water have to do with it?

We will be happy to explain this to you in our presentation.

Výrobníky ultračisté vody Stakpure

 

15.10 – 15.20: Aktuality v oblasti servisních služeb a zákaznických školení
Přednášející: Martin Juříček (Manažer servisu, Altium International s.r.o.)

Servisní tým Altium stále aktualizuje a rozšiřuje škálu prováděných služeb. Dlouhodobě se také snaží zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb. Kromě záručních a pozáručních oprav a pravidelných preventivních údržeb provádí i operační kvalifikace přístrojů a software, splňující nejpřísnější kritéria světových autorit z oblasti kontroly léčiv a potravin. Provádíme také upgrade ovládacích software v závislosti na nově vydávaných verzích od výrobce, a s ohledem na konec podpory operačního systému na řídícím PC. Naši servisní a aplikační specialisté pořádají uživatelská hardwarová a softwarová školení, na kterých se uživatelé dozví praktické informace i doporučení pro práci s instrumentací Agilent Technologies.

Dodávky servisních služeb je možné sjednat také prostřednictvím servisní smlouvy. Podle rozsahu služeb nabízíme smlouvy rámcové či paušální. Jsme však schopní připravit i smlouvu zcela na míru individuálním potřebám zákazníků a jejich požadavkům na rozsah a plnění dodávaných služeb.

15.20 – 15.30: Jak prodat Vaše použité stroje?
Přednášející: Ivo Novotný (LabRulez s.r.o.)

Portály LabRulez jsou on-line místem s největší koncentrací informací v oblasti chromatografie, hmotnostní spektrometrie a analytické chemie. Pro Vaše již nepotřebné analytické vybavení Vám pomůžou najít kupce, další uplatnění a chovat se tak zodpovědně nejen k životnímu prostředí (ještě funkční stroje nekončí na smetišti), ale také ekonomicky.

Pokud již Vaše analytická instrumentace nemá ve Vaši laboratoři uplatnění ať již z důvodu:

  • Nákupu nové instrumentace
  • Pravidelné obnovy
  • Zrušení laboratoře nebo reorganizace
  • Optimalizace strojového parku a majetku

Rádi ji od Vás přímo vykoupíme, nebo Vám pro ní pomůžeme najít vhodného kupce.

Sekce bazar na portálech LabRulezLCM

 

 

Jaké informace se letos dozvíte o enzymatických produktech Kura Biotech, produktech pro testování stability dle ICH Q1A (R2) od Binder, nebo Spex SamplePrep od Cole Parmer.

13.35 – 13.50: Irena Palíková: Kura Biotech – enzymatické produkty třetí generace
Přednášející: Irena Palíková (produktový specialista, Altium International)

Pro terapeutické monitorování léčiv, testování přítomnosti drog u sportovců, na místě trestných činů, ale i v zaměstnání či pro detekci znečišťujících látek v enviromentálních analýzách slouží pro přípravu vzorků s následnou analytickou koncovku enzymatické produkty společnosti Kura Biotech. Během zpracování cizorodých látek (především léčiv a drog) v organismu a při snaze jejich vyloučení z těla ven dochází k navázání zbytku kyseliny glukuronové a sulfátu. Pro snazší následnou analýzu je třeba k těmto vzorkům přidat enzymy štěpících vzniklé vazby.

Kura Biotech nabízí enzymatické produkty několika řad, původu a cílové štěpící vazby s nejnovějším B-One obsahují beta-glukuronidázu, se kterým lze pracovat a uchovávat ho při pokojové teplotě. Hydrolýza pomocí B-One je velice rychlá a především efektivní.

Kura Biotech – enzymatické produkty třetí generace B-ONE

 

13.50 – 14.10: Stability Testing and Sustainable Solutions in Pharma: Achieving ICH Q1A Compliance with Green, Cost-Efficient Technologies
Přednášející: Artur Strzalkowski (Channel Sales Manager Europe East, Binder)

This presentation will delve into stability testing in line with ICH Q1A (R2) guidelines, highlighting the key requirements for pharmaceutical companies.

Additionally, we will introduce innovative, eco-friendly solutions that enable laboratories to meet regulatory standards while cutting costs and minimizing energy consumption.

By integrating technical know-how with sustainability practices, we provide a complete package for stability testing, demonstrating how your lab can achieve compliance and reduce its environmental footprint with the support of Altium International s.r.o. and BINDER GmbH.

14.10 – 14.30: Spex SamplePrep – přístroje pro přípravu vzorků z nabídky výrobce Cole Parmer
Přednášející: Jindřiška Dolinová (produktový specialista non Agilent instrumentace)

Společnost Altium International s.r.o. se v letošním roce stala novým českým distributorem produktů anglického výrobce Cole Parmer, do jehož nabídky patří i přístroje značky Spex SamplePrep. Výrobky značky Spex SapmplePrep zahrnují přístroje pro procesy jako je mletí včetně kryogenního mletí, sekání, míchání a homogenizace nebo výroba pelet pro analytické techniky XRF, OES a IR. Přístroje jsou určeny pro široké spektrum oborů jako jsou např. extrakce proteinů DNA/RNA, analýzy vzorků životního prostředí, potravin a zemědělských plodin, farmacie a forenzní analýzy nebo zpracování skleněných, keramických vzorků, vzorků hornin nebo cementu a mnohé jiné. Aplikační možnosti přístrojového vybavení jsou souhrnně popsány v Aplikační příručce výrobce.

V rámci našeho semináře můžete shlédnout kryomlýnek CG-200 včetně příslušenství – malou mlecí nádobu s magnetickým tělískem pro mletí vzorků do hmotnosti 5 g (PN 6751) a příslušenství pro otevírání mlecí nádoby po namletí vzorku (PN 6754).

Mimo značku Spex SamplePrep nabízí výrobce Cole Parmer různorodé laboratorní přístroje produktové řady Cole-Parmer® a prodává mnoho dalších produktů z pozice distributora.

Cole Palmer kryomlýnek CG-200 a CG-400


 

Jaké informace se letos dozvíte o nové řadě revolučních kapalinových chromatografů (HPLC) Agilent 1260/1290 Infinity III uvedené na globální trh před pár dny?

11.30 – 11.50: Nechte se okouzlit novou generací LC Infinity III - je SMART a s ní budete i VY
Přednášející: Jan Kovář (produktový specialista, Altium International)

Nová generace HPLC Agilent Infinity III přináší zajímavé inovace v podobě smart funkcí, které významně zjednoduší a zpříjemní Váši každodenní práci s kapalinovým chromatografem.

Nový Agilent 1260 Infinity III LC System

 

 

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru