9. 12. 2021
Jitka Zrostlíková, HPST, s.r.o.

Biologická léčiva se od těch klasických významně liší z pohledu technologie výroby, fyzikálně-chemického charakteru, principu léčby a účinky. Jde o molekuly řádově větší a složitější než jsou klasická léčiva, nejčastěji monoklonální protilátky nebo proteiny. Účinek biologických léčiv je založen na principu antigen-protilátka, a proto je lze v organismu mnohem lépe zacílit. Nabízí tak obrovský potenciál pro šetrnou léčbu řady onemocnění.

Bioléčiva se vyrábí biotechnologickým procesem, většinou pomocí buněčných linií s vloženou DNA, která kóduje cílovou strukturu. Nové preparáty, založené na již známých látkách nemohou být nikdy zcela identické, protože přesné složení je závislé na řadě faktorů ve výrobě. Hovoříme proto o tzv. Biosimilars. Ve fázi vývoje bioléčiv, klinických testů, kontroly kvality anebo vývoje a testování Biosimilars je nezbytná jejich podrobná charakterizace, především technikami HPLC a HPLC/MS.

V této prezentaci si představíme přístroj Agilent LC/MS QTOF 6545 XT Advance Bio, který je dedikovaný pro kompletní analýzu bioléčiv. Spolu se SW BioConfirm nabízí kompletní workflow pro charakterizaci proteinů a monoklonálních protilátek z hlediska pokrytí sekvence aminokyselin, posttranslačních modifikací, glykosylací a drug-antibody ratio (DAR).


Záznam webináře kde zhlédnutí ZDE


 

Zdroj

Pro další informace neváhejte kontaktovat produktového specialistu - Jitka Zrostlíková, jitka.zrostlikova@hpst.cz

Přejit na produktovou stránku zde

Přejít na záznam všem webinářů v rámci cyklu Instrumentace a spotřební materiál Agilent pro farmaceutický průmysl ZDE

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru