Tento chromatografický software je pokračovaním chromatografického SW ChemStation, oficiálně končící označením B.04.03. OpenLAB ChemStation je pokračující C - revize tohoto software. Výrobce obohatil klasický chromatografický software ChemStation řadou nových funkcí, na druhou stranu myslel na uživatele zvyklé pracovat v klasickém rozložení tohoto softwaru, a ovládání proto není pro uživatele starých verzí ChemStation žádnou překážkou. 

Co je nového ve verzi OpenLAB ChemStation oproti ChemStation A.xx.xx a B.xx.xx?

Mezi základní změnu patří přidání OpenLAB Control Panelu, který zajišťuje správu instrumentů, uživatelů, rolí a dalších nastavení. V Control Panelu je taky možné prohlížení stavů všech instrumentů v daném systému (na jedné stanici je možné ovládat až 4 přístroje). V instalaci je přítomen i software OpenLAB Data Analysis jako alternativa ke klasickému vyhodnocování dat v ChemStation. OpenLAB Data Analysis nabízí rychlejší, jednodušší a efektivnější zpracovaní naměřených dat. Další novinkou je reportování. Klasický reporting již není v ChemStation přítomen a vystřídal jej OpenLAB Intelligent Reporting, který Vám nabízí snadné vytváření reportů přesně na míru Vašim potřebám. Sekvence můžete vytvářet pomocí nového rozhraní Easy Sequence. Sekvenční tabulka je od verze C.01.06 vyměněna za novou, modernější, s možností kopírování sloupců a buněk z kancelářských aplikací. OpenLAB ChemStation používá ukládání výsledků analýz do tzv. Result Setů, kde je v adresáři s výsledkem přítomna sekvence, datové soubory a měřící metoda, volitelně i výsledné reporty v PDF atd. Vlastní rozložení okna instrumentu v OpenLAB ChemStation je téměř identické s jeho předchůdci.

Hlavní přednosti upgradu na OpenLAB ChemStation:

  • podpora nejnovějších modulů a instrumentace Agilent
  • podpora WIndows 10
  • bez nutnosti školení uživatelů zvyklých na ChemStation
  • vylepšená přístupová práva a role uživatelů, inteligentní reporting

Kdy je nejvýhodnější pořídit upgrade na OpenLAB ChemStation?

 1) Při pořízení nového instrumentu

  • nové instrumenty jsou nabízeny výhradně se softwarem OpenLAB CDS 2.x nebo OpenLAB ChemStation
  • starší instrument můžete oproti zakoupení licence připojit do nového OpenLABu a ovládat tak více instrumentů z jedné pracovní stanice, přičemž ušetříte pořizovací náklady na nový OpenLAB díky slevě za upgrade

2) Kdykoliv jako investici

  • v případě upgradu z jakéhokoliv staršího chromatografického softwaru od Agilentu získáte adekvátní slevu (upgrade položku)
  • při zakoupení instrumentu v budoucnu jej bude možné zapojit do stávajícího OpenLABu = ušetříte za software pro nový instrument
Rychlý kontakt

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru