Termíny školení
Praktický kurz vždy v čase 9:00 - 16:00

Připravujeme pro Vás praktický jednodenní workshop ve dvou termínech, kdy jeden je zaměřený na začátečníky, a druhý na pokročilé použití a ovládání softwaru Cytogenomics od firmy Agilent a následné vyhodnocování a interpretaci výsledků analýz aCGH (postnatální a prenatální).

Termín 22.5. 2024 je určený pro ZAČÁTEČNÍKY (max. 10 osob) 
Termín 23.5. 2024 je určený pro POKROČILÉ (max. 10 osob)

 

Obsahem workshopu Obsahem workshopu bude ovládání a nastavení programu Cytogenomics, práce s internetovými databázemi a zdroji sloužícími ke klasifikaci nálezů a diskuze nad problémy při vyhodnocování dat a interpretaci výsledků.


Kurz proběhne pod vedením odborníků pro danou problematiku, kteří se vyhodnocováním a interpretaci analýz aCGH věnují. Úvodem Vás provede Mgr. Monika Fleischhansová.

Adresa: Altium International s.r.o., Na Jetelce 69/2, 190 00 Praha 9

Začátek kurzu: 9:00 Konec kurzu: 16:00

Cena: 2 900 Kč bez DPH (včetně oběda a drobného občerstvení)

Chcete-li se přihlásit, napište nám na monika.fleischhansova@hpst.cz (do předmětu uveďte „Cytogenomics - Workshop“)

Pro koho je workshop určený?

 • Workshop je určen pro uživatele metody aCGH a programu Cytogenomics (Agilent Technologies), kteří zvládají základní funkce softwaru (nahrání a analýza souboru, znalost základních funkcí).
 • Počet účastníků je omezen na 10 na jeden termín.

Co je náplní workshopu pro začátečníky?

 • Základní funkce softwaru Cytogenomics a práce s ním (nahrání souborů vč. zadávání atributů, zhodnocení kvality a QC parametrů, základní analýza a výběr algoritmů, zobrazení výsledků a jejich hodnocení, nahrávání vlastních referenčních dat a databází a práce s nimi).
 • Diskuze nad problémy při vyhodnocování dat a interpretaci výsledků

Co je náplní workshopu pro pokročilé?

 • Odborná přednáška na téma genomových databází, detekce aberací programem Cytogenomics a jejich klasifikace a interpretace.
 • Používání softwaru Cytogenomics a interpretace dat.
 • Vysvětlení vybraných algoritmů používaných v softwaru Cytogenomics.
 • Na konkrétních příkladech se každý naučí nejen vyhodnotit, ale i interpretovat výsledky analýz aCGH.
 • Seznámení s novými designy microarrayí.
 • V druhé části bude prostor na Vaše dotazy a konzultace Vámi poslaných/přinesených případů (je třeba zaslat je předem; při velkém počtu budou probrány jen vybrané případy, ostatní dotazy budou individuálně zodpovězeny).

Co s sebou?

 • Nic není potřeba - počítače jsou zajištěné, software předinstalovaný.

Poslání vlastních dat

Nabízíme možnost konzultace výsledků z Vašich analýz aCGH a pomoc s interpretací dat. V tomto případě nám zašlete podklady ideálně ve formátu extrahovaných dat v souboru .txt konkrétního pole, pokud půjde o konkrétní analýzu/nález (ev. i sample attribute file); pokud bude dotaz ve kvalitě čipu, tak tiff soubor. Doporučujeme použití některého systému pro přenos dat jako je např. uschovna.cz a zaslání odkazů na adresu: monika.fleischhansova@hpst.cz. 
Termín pro zaslání souborů je nejpozději do 1.5. 2024.

Stručný popis metody aCGH

aCGH (array comparative genome hybridization) je technologie umožňující molekulárně-biologické analýzy paralelního rázu, především analýzy chromozomálních aberací. Array je skleněná destička s mnoha řetězci DNA oligonukleotidů. Po kontaktu takovéto destičky s testovaným vzorkem − směsí označených DNA vláken − molekuly vzorku hybridizují s komplementárními molekulami přichycenými na destičce. Poté jsou (typicky na bázi fluorescence) detekována místa, kde došlo k hybridizaci, a je tak zjištěno, jaké množství cílových sekvencí DNA vzorek obsahoval. Jediný experiment produkuje velké množství dat, proto je pro porozumění výsledků vždy nutné použít metody bioinformatiky.

 

Základní údaje

Vážení zákazníci,

přihlaste se na praktický kurz Použití softwaru Cytogenomics a interpretace dat z aCGH

Obsahem workshopu bude ovládání a nastavení programu Cytogenomics, práce s internetovými databázemi a zdroji sloužícími ke klasifikaci nálezů a diskuze nad problémy při vyhodnocování dat a interpretaci výsledků.

Kurz se bude konat: 
22.5.2024 (pro začátečníky), cena 2 900 Kč bez DPH
23.5.2024 (pro pokročilé) cena 2 900 Kč bez DPH

Po vyplnění přihlášky Vám přijde potvrzovací e-mail, pokud Vám nepřijde, zkontrolujte si spam nebo hromadnou poštu, 

Bližší informace Vám před konáním kurzu budou zaslány na Vámi zadaný e-mail.

Pokud máte další dotazy, prosíme, vyplňte je do poznámky níže ve formuláři. 

Děkujeme 
Monika Fleischhansová
 

Chci se přihlásit na kurz, který se bude konat:
GDPR a marketing
Souhlas se zpracováním osobních údajů společností Altium International s.r.o. *
Uděluji tímto souhlas společnosti Altium International s.r.o., aby v souladu s platnými zákony České republiky, zejména s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů zpracovávala mé osobní údaje za účelem vytvoření nabídky služeb, jednání o této nabídce nebo za účelem odpovědi na vznesený dotaz. Pro více informací prosím klikněte na Ochrana soukromí
Souhlas se zasíláním marketingové reklamy společnosti Altium International s.r.o.*
Souhlasím se zasíláním obchodních sdělení a newsletterů společnosti Altium International s.r.o., (produktové novinky, pozvánky na konference, pozvánky na semináře, aplikační novinky) na výše uvedený e-mail. Pro více informací prosím klikněte na Ochrana soukromí

Servis

Servisní
požadavek

Přejít na formulář

Rychlé odkazy

Servis
Servisní tým
 

ALTIUM webináře
Záznamy webinářů
 

Zůstaňte s námi v kontaktu

Odběr newsletteru

Přihlásit se k odběru