Bioinformatické služby

Nabízíme vám podporu při analýze vašich genomických dat.  Můžeme vám pomoci prostřednictvím našeho bioinformatika Mgr. Tomáše Hrona a to zejména v těchto oblastech:

Tomáš Hron během svého magisterského studia pracoval v laboratoři Virologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a ve Vídeňském Max F. Perutz Laboratories jako stážista. V rámci doktorského studia, které letos dokončuje, pracuje na Pražském Ústavu Molekulární Genetiky v laboratoři Virové a Buněčné Genetiky. Zde, s využitím bioinformatických přístupů, studuje genetiku a evoluci retroelementů, které tvoří významnou část genomu všech obratlovců. Dále spolupracuje na řadě genomických a bioinformatických projektů spojených například s identifikací nových ptačích genů či koevolucí virů a hostitele. Mimo práci je také zaníceným hráčem curlingu a milovníkem čínského čaje.

V HPST,s.r.o. se Tomáš Hron zabývá zpracováním dat, podporou softwaru pro analýzu dat z metody cíleného obohacení (TE) dat od Agilent Technologies a vedením bioinformatických školení (SureCall, Galaxy).

Pokud máte zájem o služby našeho bionformatika, pište na adresu: dgg [at] hpst.cz nebo kontaktujte přímo Tomáše Hrona na tel. 605 325 350 nebo thron [at] hpst.cz.