Seminář na téma Tipy a triky pro používání přístrojů TapeStation, Bioanalyzer a Fragment Analyzer

Přijďte se seznámit s přístroji pro analýzu nukleových kyselin od firmy Agilent.

Budete mít také jedinečnou možnost prohloubit si znalosti v používání těchto přístrojů pomocí tipů a triků, které Vám poskytnou naši zkušení servisní technici.

V rámci tohoto semináře nabízíme možnost zdarma si vyzkoušet analýzu vlastních vzorků na 4150 TapeStation, která umožňuje mimo jiné určit kvantitu a kvalitu genomové DNA. Stupeň integrity DNA se klasifikuje pomocí DNA Integrity Number (DIN), který koreluje v hodnotách 1 až 10 se stupněm fragmentace DNA a je v případě dalších analýz často nezbytným faktorem, např. při posuzování kvality DNA u FFPE vzorků. Na přístroji je rovněž možné kontrolovat kvalitu dlouhé virové genomové RNA. Každý účastník má možnost analyzovat dva vlastní testovací vzorky gDNA. Ideálně doporučujeme DNA v koncentraci přibližně 10-100 ng/ul. Pro analýzu je zapotřebí 1 ul vzorku.

Pokud si chcete vyzkoušet analýzu jiného typu vzorku, popřípadě uvítáte další informace, prosíme o zprávu na e-mail dgg [at] hpst.cz (dgg [at] hpst.cz)

Součástí semináře bude malé občerstvení.

Seminář bude probíhat:

  • 24. 4. 2019 v Plzni, v Šafránkově pavilonu (Alej Svobody 31), od 9:30, délka trvání cca 3 hodiny
  • 25. 4. 2019 v Českých Budějovicích, na Přírodovědecké fakultě JU, budova A/lab 205, od 9:30, délka trvání cca 3 hodiny
  • 15. 5. 2019 v Praze, ve FN Motol, v zasedací místnosti UBLG, Pavilon G, 4.patro, od 9:30, délka trvání cca 3 hodiny
  • 16. 5. 2019 v Olomouci, Ústav experimentální botaniky, Šlechtitelů 31, velká zasedací místnost, od 9:30, délka trvání cca 3 hodiny

Registrujte se na e-mail dgg [at] hpst.cz (dgg [at] hpst.cz)