Nanolive – 3D Cell Explorer

Dokonalý zobrazovací nástroj živých buněk

3D Cell Explorer boří hranice mezi vámi a vašimi buňkami a poskytuje kvantitativní výsledky jako žádný jiný mikroskop. 3D Cell Explorer je neinvazivní mikroskop umožňující bezprostřední pohled na buňky a tkáně ve 3D bez jejich barvení a značení. Systém barví struktury na základě měřění distribuce indexu lomu (RI) uvnitř buňky.

                                           Human pulmonary arterial smooth muscle cells exposed to selexipag active metabolite ACT-333679

Obr. Buňky hladkého svalstva lidské plicní arterie sledované mikroskopem 3D Cell Explorer. Přímé sledování účinku Selexipagu ACT-333679 (Uptravi®) používaného k léčbě plicní arteriální hypertenze. Zdroj: Actelion Pharmaceuticals a Nanolive

Ovládejte mikroskop v reálném čase, prozkoumejte data pomocí interaktivního digitálního barvení a provádějte kvantitativní analýzu svých měření. 

Holografická - tomografická mikroskopie je rozvíjející se a účinný nástroj, který bude revolucí pro zobrazování živých buněk ve 3D. Vědcům umožňuje charakterizovat buňky, organely a buněčnou dynamiku pomocí variací indexu lomu a skutečně bez jakékoliv fototoxicity!

3D Cell Explorer nabízí univerzální platformu pro zobrazování buněk in vitro. Každou sekundu vytváří kompletní 3D obraz buněk (bakterií, kvasinek, protozoa, savčích buněk) a tkání. Navíc je možné pro dlouhodobé pozorování připojit kontrolu buněčného prostředí vložením inkubátoru nebo rozšířením základního mikroskopu o fluorescenci (viz. 3D Cell Explorer – fluo). Dlouhodobým pozorováním (týdny) může uživatel získat kontinuální kvantifikaci jednotlivých buněk.

STEVE – intuitivní a komplexní software je dostupný jako freeware a umožňuje zpracování obrazu na libovolném počítači.

Stránky výrobce Nanolive naleznete zde.

Pokud vás zajímají další informace, chtěli byste si vyzkoušet mikroskop na vašich buňkách nebo máte zájem o konzultaci s naším produktovým specialistou, pište na adresu: dgg [at] hpst.cz nebo volejte Michaelu Pluskalovou: 736 606 878.

 

Literatura:

 

 

 

Brožury, Technické specifikace